Noviny Slovenský východ

Dobrovoľníkom obnovujúcim hrad Čičva ukázali vandali svoju bezcitnosť

Členovia Občianskeho združenie Pro futuro hradu Čičva týždeň čo týždeň pracujú do úmoru na obnove hradu a hradného kopca. Kým mladí ľudia bez nároku na odmenu vo svojom čase zveľaďujú naše kultúrne dedičstvo, hrad si vyhliadli ľudia, ktorí si naň vybehli kopať a rozbíjať.

 

SEDLISKÁ/HRAD ČIČVA. Práce na obnove hradu Čičva pri obci Sedliská v okrese Vranov nad Topľou pokračujú závratnou rýchlosťou vďaka veľkému nasadeniu dobrovoľníkov.

 Jedni zveľaďujú, druhí ničia

Dobrovoľníci a členovia  Občianskeho združenie Pro futuro hradu Čičva venujú všetok svoj voľný čas brigádam na hrade. Začali tam už s murovaním.

Prvá a najhlbšia vrstva veľkej kaverny pod britovou vežou má už svoju novú „záplatu". Dobrovoľníci minulú sobotu očistili ďalší svah, pozametali cestičku a priviezli na hrad vodu na maltu. Žiaľ, vyzerá to tak, že keď dobrovoľníci nie sú na hrade, vystrkujú si tam rožky ľudia, ktorí sa na jeho obnove nepodieľali ani preložením slamky. Vandali, ktorí sa na hrade motali, po sebe nechali trpkú vizitku -rozbitú pokladničku, poškrabanú informačnú tabuľa a rozkopaný roh múra predhradia. Dobrovoľníkov škody na hrade zamrzeli, no od práce ich neodradili. (korn)© Slovenský východ, VIHORLAT PRESS, s.r.o., 2015

Copyright © 2014, VIHORLAT PRESS s.r.o. | Všetky práva vyhradené.

TPL_GK_LANG_MOBILE_TOP TPL_GK_LANG_MOBILE_SWITCH_DESKTOP